معرفی فنلاندکیو

تحصیل در مدارس فوق العاده فنلاند رویای هر دانش‌آموز بین المللی است که تمایل دارد در سیستمی با کیفیت بالا درس خوانده و یک گام به شغل رویایی خود نزدیک‌تر شود. رویای این دانش آموزان با کمک تیم فنلاندکیو به واقعیت می‌پیوندد. با تکیه بر تیم ما می‌توانید تمامی مراحل ثبت درخواست برای دبیرستان‌های فنلاند را پشت سر گذاشته و ادامه درس خود را در این کشور اروپایی ادامه دهید.

 این برنامه تحصیلی برای همه دانش آموزان فرصت تحصیل در خارج از کشور را فراهم می‌سازد؛ آن هم در کشوری که دارای 380 مدرسه سطح بالا و بی نظیر است. تعداد زیادی از این دبیرستان‌ها راه شما برای رفتن به دانشگاه‌های فنلاند را هموار خواهند کرد که این دانشگاه‌ها در بین بهترین دانشگاه‌های دنیا قرار می‌گیرند. فنلاندکیو همراهی خواهد بود که به متقاضیان در تمامی مراحل ( از مصاحبه اولیه تا آموزش زبان فنلاندی و کمک به اخذ ویزا) کمک می‌کند.

آشنایی با فنلاندکیو

تیم فنلاندکیو در ابتدا با هدف کمک به استارتاپ‌های ایرانی شروع به کار کرد. فنلاندکیو قصد داشت به استارتاپ‌های ایرانی که تمایل به فعالیت در کشور فنلاند دارند، کمک کرده تا فعالیت خود را در آنجا ادامه دهند. پس از آن تمرکز تیم فنلاندکیو معطوف به مهاجرت تحصیلی شد و تصمیم گرفتند برای دانش آموزان 13 الی 17 ساله و بیشتر، راه مهاجرت تحصیلی فنلاند را هموار سازند. در حال حاضر کارشناسان فنلاندکیو تمام تلاش خود را می‌کنند تا دانش آموزان در مدرسه دلخواه کشور فنلاند، درس خود را ادامه داده و پس از آن در صورت تمایل به دانشگاه‌های فنلاند بروند.

تحصیل در دبیرستان های فنلاند

کشور فنلاند، یکی از بهترین کشورها برای زندگی و ادامه تحصیل است که بالاترین کیفیت زندگی را ارائه داده و در کنار آن به شما کمک خواهد کرد تا به زندگی رویایی خود دست پیدا کنید. فنلاند کشوری با امنیت بالا،‌ طبیعت بکر و هوایی تمیز است و اگر در حال حاضر به دنبال یک کشور خارجی برای ادامه تحصیل هستید، می­تواند بهترین گزینه برای شما باشد. سیستم آموزشی فنلاند در مقایسه با سایر کشورها از سطح بسیار خوبی برخوردار است و دانش آموزان آن به صورت رایگان به بالاترین استانداردهای آموزشی دسترسی دارند. برای ادامه تحصیل در شادترین کشور دنیا تنها کافیست مشاوره‌های لازم را دریافت کرده و به سطح قابل قبولی از زبان فنلاند برسید.

چرا تحصیل در دبیرستان‌های فنلاند؟

همانطور که اشاره شد کشور فنلاند دارای ویژگی‌های مثبت زیادی است که باعث می‌شود آن را بهترین انتخاب برای زندگی و تحصیل بدانیم. سیستم آموزشی فنلاند دارای چندین ویژگی منحصربفرد است که مرور آن‌ها دانش آموزان را در مورد ادامه تحصیل در فنلاند مصمم خواهد کرد.

 • در فنلاند همه دانش آموزان برابرند. در کشور فنلاند بدون توجه به اندازه و مکان مدرسه، کیفیت تدریس کاملاً برابر است و در همه آن‌ها رفتاری برابر با دانش آموزان خواهد شد؛ این نکته موضوعی است که در بسیاری از کشورها مشاهده نمی‌کنیم. به طور مثال در کشورهای دیگر مدارس خاص و خصوصی با سطح کیفی بالایی وجود دارند که خانواده‌های ثروتمند فرزندان خود را به این مدارس می‌فرستند اما در فنلاند همه دانش‌آموزان صرف نظر از جایگاه اجتماعی از یک آموزش برخوردار خواهند بود.
 • تحصیل در فنلاند رایگان است. در این کشور معلمان با استفاده از روش‌های آموزشی نوآورانه و مدرک کارشناسی ارشد به دانش آموزان تدریس خواهند کرد که این روش‌ها به آن‌ها اجازه می‌دهد رشد ذهنی داشته و کار تیمی را یاد بگیرند. این برنامه فوق‌العاده دبیرستان برای همه دانش آموزان کاملاً رایگان است.
 • در هر مدرسه مددکار اجتماعی و روانشناس مدرسه حضور دارند تا بتوانند در همه جوانب به دانش آموزان کمک کنند.
 • همه کتاب‌های درسی فنلاند برای یادگیری گروهی طراحی شده‌اند. برخی از دروس ساده و برخی پیچیده‌تر هستند‌، در نتیجه دانش آموزانی که سرعت بالایی دارند می‌توانند زودتر از سایر افراد به تمرینات پیچیده بپردازند.
 • معمولا لپ تاپ رایگان،‌ کتاب رایگان،‌ خوابگاه تمیز و … در اختیار دانش آموزان قرار می­دهند تا بدون هیچ دغدغه‌ای به تحصیل ادامه دهند.

به طور کلی سیستم آموزشی فنلاند، چند شایستگی اصلی را هدف قرار می‌دهد:

 • فکر کردن و یادگیری خودآموز
 • آموزش فرهنگی، تعامل و فن بیان
 • مراقبت از خود، مهارت‌های روزمره و امنیت
 • شایستگی ICT یا صلاحیت دیجیتال
 • مهارت‌های زندگی کاری و کارآفرینی
 • مشارکت و مسئولیت برای آینده

معلمان فنلاند باید این نکات را در کلاس‌های خود با روش‌های انتخابی انجام دهند. این موضوع نشان می‌دهد تمام تمرکز معلمین بر روی درس نیست بلکه در کنار درس، نکات لازم برای زندگی آینده و تعامل بهتر با سایر افراد را نیز آموزش خواهند داد.

واجدین شرایط دبیرستان فنلاند

موضوعی که هنگام پذیرش در دبیرستان‌های فنلاند اهمیت زیادی دارد، معدل دانش آموزان در دروس نظری است. علاوه بر آن برخی از مدارس ممکن است آزمون ورودی هم برگزار کنند که البته این موضوع کمتر اتفاق می‌افتد. چنانچه گواهی تحصیلی مدرسه یک دانش آموز خارجی با معادل فنلاندی آن قابل مقایسه نباشد، پتانسیل دانش آموز برای حضور در دبیرستان را جداگانه ارزیابی می­کنند.

 • شخص خارج از اتحادیه اروپا که قصد دارد در دبیرستان دولتی تحصیل کند،‌ ‌باید زبان فنلاندی بداند و یکی از اقوام نزدیک وی در فنلاند زندگی کند؛‌ در غیر این صورت باید برای مدارس خصوصی با بین المللی درخواست دهد.
 • تسلط بر زبان فنلاندی یک امتیاز مثبت به شمار می‌رود اما چنانچه دانش زیادی از این زبان ندارید، می‌توانید برای مدارس بین المللی درخواست دهید که دوره‌های خود را به زبان انگلیسی برگزار می‌کنند.
 • برای دبیرستان باید آخرین مدرک تحصیلی خود و ریز نمرات را ارائه دهید تا بر اساس آن اجازه تحصیل در دبیرستان مورد نظر خود را پیدا کنید.
 • گواهی سلامت، گذرنامه دارای اعتبار،‌ تمکن مالی و مدرک پذیرش از مدرسه جز مدارکی است که باید پیش از درخواست آماده کنید.
 • برای درخواست هیچ محدودیت سنی وجود ندارد و هر شخص بالای 15 سالی ‌می‌تواند درخواست خود را ثبت کند.

 

مراحل لازم برای اخذ پذیرش تحصیلی در مدارس فنلاند

فرآیند درخواست برای مدارس فنلاند، با مصاحبه تیم فنلاندکیو با شخص متقاضی آغاز می‌شود. ما در این مصاحبه مهارت انگلیسی و نقاط قوت فرد را ارزیابی کرده و پس از آن بهترین گزینه ممکن برای ادامه تحصیل را خدمت شما معرفی خواهیم کرد. افرادی که واجد شرایط تحصیل در فنلاند باشند،‌ شروع به یادگیری زبان فنلاندی توسط تیم ما می‌کنند و همزمان مدارک تحصیلی خود را آماده می‌کنند تا بتوانند به راحتی برای ادامه تحصیل در فنلاند درخواست دهند.

 

جدول زمانی تیم فنلاندکیو
 1. تماس و صحبت با تیم فنلاندکیو برای تنظیم قرار مصاحبه و انجام مشاوره‌های تحصیلی و مهاجرتی لازم
 2. مصاحبه ورودی: هفتگی
 3. تایید یا رد متقاضی منتخب: ظرف یک هفته پس از مصاحبه
 4. شروع تحصیلات آکادمیک در فنلاند: جدول زمانی با توجه به مهارت‌های زبان فنلاندی مشخص می‌شود
 5. پس از قبولی درخواست ما به شما کمک خواهیم کرد تا ویزای خود را دریافت کرده و به فنلاند مهاجرت کنید.

از آنجایی که مصاحبه با همکاران ما در Finest Future به زبان انگلیسی انجام خواهد گرفت،‌ به سطح زبان انگلیسی معادل آیلتس نمره 6 نیاز دارید که البته برای آن نیاز به ارائه گواهی رسمی نیست. پیش از انجام مصاحبه اصلی‌، تیم ما در یک مصاحبه 30 دقیقه‌ای نکات لازم را خدمت شما ارائه خواهد داد و در صورتی که اماده بودید برای مصاحبه انگلیسی اقدام می‌کنید.

مصاحبه، مشاوره تحصیلی و مشاوره مهاجرتی بخش مهمی از کار ما را تشکیل می‌دهند و در طی این مراحل با در نظر گرفتن شرایط متقاضی، بهترین گزینه ممکن را پیشنهاد می‌دهیم. در صورت بروز هر گونه مشکل یا ایجاد سوال می‌توانید با کارشناسان با تجربه ما تماس حاصل فرمایید تا راهنمایی‌های لازم خدمت شما ارائه گردد و بتوانید یک قدم به آینده رویایی خود نزدیک شوید.

مشاهده بیشتر جمع کردن

شروع دوره از اول هر هفته!
شروع دبیرستان‌ها در فنلاند : ژانویه و آگوست هر سال
 

شروع آمیس در فنلاند : طی کل سال تحصیلی

تحصیل رایگان در آمیس

تحصیل در فنلاند یک تجربه منحصربفرد است که شما را به یک فرهنگ بسیار متفاوت و خاص نزدیک می‌کند. یادگیری در فنلاند و شرکت در دوره‌های آمیس دانش شما را گسترش داده و به شما کمک می‌کند تا به عنوان یک شخص رشد کنید، استقلال و اعتماد به نفس به دست آورید و رزومه خود را قوی‌تر کنید.

فنلاند در چند سال گذشته موقعیت خاصی داشته زیرا در این مدت تعداد جوانایی که وارد بازار کار می‌شوند، کمتر از تعدادی است که بازنشسته شده و کارشان را ترک می‌کنند. به دلیل این مشکل، تمرکز دولت فنلاند بر تسریع فرآیند اتمام تحصیل و جلوگیری از ترک تحصیل دانش آموزان است. علاوه بر آن برای اینکه بتوانید در فنلاند یا هر کشور دیگری شروع به کار کنید، نیاز به حداقل یک مدرک خواهید داشت که آمیس می‌تواند همان چیزی باشد که به دنبالش هستید. در دوره‌های آمیس رشته‌های مختلفی ارائه شده و شما بسته به علاقه خود با شرکت در این دوره‌ها می‌توانید خود را برای بازار کار آماده کنید.

آمیس یا مدارس فنی حرفه‌ای کشور فنلاند، دارای 52 مدرک و 113 برنامه تحصیلی مختلف هستند که دانش آموزان با توجه به نظر خود می‌توانند در دوره دلخواه شرکت کنند. هر مدرک نیاز به شرکت در دوره تحصیلی 3 ساله دارد که این مدت زمان توسط فنلاند تعیین شده است. پس از اتمام یک دوره می‌توان مستقیما وارد بازار کار شد اما از آنجایی که در فنلاند هیچ بن بست آموزشی وجود ندارد، در صورت علاقه فرد به ادامه تحصیل امکان شرکت در دانشگاه‌ها هم تحت شرایط خاص وجود دارد. با این تفاسیر شما با گذراندن یک دوره خاص آمیس، می‌توانید وارد بازار کار شوید ولی چنانچه هدف‌تان تحصیل در دانشگاه است، قادر هستید در دانشگاه تجربیات بیشتری کسب کنید.

چگونه اقدام کنیم:

قدم اول:

ثبت نام و پرداخت مبلغ ورودی ثبت‌نام، تکمیل فرم ثبت نام در وبسایت فنلاندکیو از طریق آدرس زیر:

قدم دوم:
 امضاء قرارداد و شروع یادگیری زبان فنلاندی به صورت آنلاین، و بعد از قبولی در آزمون نهایی زبان فنلاندی و رسیدن به سطح B1.1 ، شما می‌توانید برای اخذ پذیرش در یکی از دبیرستان‌ها یا دوره‌های آمیس اقدام کنید.
 
قدم سوم:
پس از یک انتخاب موفق، تا زمان شروع تحصیل در مدرسه‌ی مورد نظر در فنلاند، به یادگیری زبان فنلاندی و آشنایی با روش‌های زندگی در فنلاند خواهید پرداخت.
قدم چهارم:
وقتی زمان مقرر فرا رسید، ما به شما در فرآیند اخذ اقامت تحصیلی خود کمک خواهیم کرد. همچنین به شما این اطمینان را می‌دهیم که در تمام مراحل با شما خواهیم بود تا به خانه‌ی جدید خود در فنلاند برسید.

هزینه ها

هزینه‌ی ورودی ثبت‌نام، ۱۸۰ یورو برای هر دو روش خواهد بود.

قابل توجه:

تمام قراردادهای دوره‌‌های FRESH و FAST با احتساب محصول منحصربفرد مدیریت هوشمند دوره تحصیلی به نام زیبِن (SIEBEN) بسته خواهد شد که مبلغ آن ۵۵۰ یورو که ارزش واقعی آن برای دوره یکساله ۳،۶۰۰ یوررو است. 

دوره‌های FRESH
8450€

در صورت پرداخت قسطی

7620€

در صورت پرداخت یکجا با ۱۰٪ تخفیف

دوره‌های FAST
16955€

در صورت پرداخت قسطی

15295€

در صورت پرداخت یکجا با ۱۰٪ تخفیف

ویدئو معرفی‌ پروژه فاینست فیوچر

پخش ویدیو

با تیم ما آشنا شوید

Ebra Gohari
Pouya Mohammadi
Bambi Dang
Tuomas Tiilikainen
Peter Vesterbacka

درخواست مشاوره

اگر توضیحات این وبسایت پاسخگوی سوالات شخصی شما نبوده،
این فرصت را خواهید داشت تا با تکمیل فرم زیر از مشاوره تخصصی و اختصاصی دوره تحصیلی رایگان در کشور فنلاند استفاده کنید.

50€

هزینه مشاوره پیش از ثبت نام

شرکای تجاری ما

سوالات متداول

تحصیلات عالیه تا مقطع دکتری کاملا رایگان است!

باید بدانید؛ حداقل مدرک تحصیلی برای سمَت معلمی در فنلاند کارشناسی ارشد در نظر گرفته شده است.

بعد از ورود به دبیرستان، برای هر گروه از دانش آموزان یک راهنما درنظر گرفته خواهد شد که این راهنما تضمین می‌کند تا در صورت بروز موارد اضطراری جزئی‌ برای فرزندان شما در هر زمان و هر مکانی حضور یابد و کمک آنها باشد و درصورت نیاز والدین را مطلع سازد.

کلاس‌ها در ایران به صورت آنلاین از طریق زوم، اسکایپ و یا تیمز بوده و ۱ روز تا ۵ روز درهفته عصرها برگزار خواهد شد.

با توجه به اینکه بیشتر کلاس‌ها به صورت آنلاین است، معلمان براساس زمانبندی فنلاند فعالیت خواهند داشت و کلاس‌ها از ۱ روز تا ۵ روز در هفته و به مدت ۲ ساعت خواهند بود.

طبق قانون فنلاند سالیانه باید ۶۷۲۰ یورو در حساب دانش آموز برای تامین مخارج مسکن و خوراک موجود باشد. هزینه مسکن بین ۱۸۰ – ۲۸۰ می‌باشد.

یکی از بزرگترین خوبی‌های فنلاند به عنوان کشور اروپایی، اختلاف زمانی ۱:۳۰ ساعته است


مخاطب این دوره دانش‌آموزانی که درحال ورود و یا حین تحصیل در مقطع دبیرستان هستند می‌باشد. اما می‌توان در سنین بالاتر هم اگر واجد شرایط باشند قبول کرد. برای اطلاعات بیشتر میتوانید با ما در ارتباط باشید


برای این دوره مدرک خاصی نیاز نیست و مصاحبه اولیه شما در شروع دوره به منزله ارزیابی سطح فعلی ارتباط شما به زبان انگلیسی و تعین‌کننده پذیرفته شدن دانش‌آموز در این دوره است.


خیر، ولی بعد از قبولی و زمان اقدام برای اخذ ویزا هر دانش‌آموز نیاز به نشان‌دادن تمکن مالی برابر با ۶۷۰۰ یورو می‌باشد.


باتوجه به تقسیم دوره به مراحل مختلف، هزینه دوره‌ها نیز تقسیم‌بندی شده تا پرداخت آن برای شما امکان‌پذیر نیز باشد.