معرفی فنلاندکیو

تحصیل در مدارس فوق العاده فنلاند رویای هر دانش‌آموز بین المللی است که تمایل دارد در سیستمی با کیفیت بالا درس خوانده و یک گام به شغل رویایی خود نزدیک‌تر شود. رویای این دانش آموزان با کمک تیم فنلاندکیو به واقعیت می‌پیوندد. با تکیه بر تیم ما می‌توانید تمامی مراحل ثبت درخواست برای دبیرستان‌های فنلاند را پشت سر گذاشته و ادامه درس خود را در این کشور اروپایی ادامه دهید.

 این برنامه تحصیلی برای همه دانش آموزان فرصت تحصیل در خارج از کشور را فراهم می‌سازد؛ آن هم در کشوری که دارای 380 مدرسه سطح بالا و بی نظیر است. تعداد زیادی از این دبیرستان‌ها راه شما برای رفتن به دانشگاه‌های فنلاند را هموار خواهند کرد که این دانشگاه‌ها در بین بهترین دانشگاه‌های دنیا قرار می‌گیرند. فنلاندکیو همراهی خواهد بود که به متقاضیان در تمامی مراحل ( از مصاحبه اولیه تا آموزش زبان فنلاندی و کمک به اخذ ویزا) کمک می‌کند.

آشنایی با فنلاندکیو

تیم فنلاندکیو در ابتدا با هدف کمک به استارتاپ‌های ایرانی شروع به کار کرد. فنلاندکیو قصد داشت به استارتاپ‌های ایرانی که تمایل به فعالیت در کشور فنلاند دارند، کمک کرده تا فعالیت خود را در آنجا ادامه دهند. پس از آن تمرکز تیم فنلاندکیو معطوف به مهاجرت تحصیلی شد و تصمیم گرفتند برای دانش آموزان 13 الی 17 ساله و بیشتر، راه مهاجرت تحصیلی فنلاند را هموار سازند. در حال حاضر کارشناسان فنلاندکیو تمام تلاش خود را می‌کنند تا دانش آموزان در مدرسه دلخواه کشور فنلاند، درس خود را ادامه داده و پس از آن در صورت تمایل به دانشگاه‌های فنلاند بروند.

هدف تیم فنلاندکیو تضمین آینده دانش آموزان و متقاضیانی است که برای ادامه مسیر زندگی خود به فنلاند مهاجرت می‌کنند. زندگی در شادترین کشور دنیا رویایی دوری نخواهد بود اگر از همان ابتدای مسیر با تیمی با تجربه همراه شوید تا نکات لازم در هر مرحله از ثبت درخواست مدرسه و اخذ پذیرش را در اختیار شما قرار دهند.

 
چرا مهاجرت تحصیلی فنلاندکیو؟

اگر قصد جدی برای مهاجرت تحصیلی به کشوری اروپایی را دارید، کشور فنلاند با وجود سیستم آموزشی قوی، طبیعت زیبا، کیفیت بالای زندگی و آموزش رایگان می‌تواند بهترین انتخاب به شمار رود. سیستم آموزشی فنلاند، جز بهترین سیستم‌های آموزشی سراسر دنیاست و خروجی آن دانش آموزانی موفق در زندگی کاری و تحصیلی است. پس از اینکه با بررسی شرایط، تمایل به ادامه تحصیل در کشور فنلاند پیدا کردید، می‌توانید با کارشناسان ما در فنلاندکیو یک جلسه مشاوره ترتیب دهید.

در جلسه مشاوره تحصیلی و مشاوره مهاجرت نکات لازم خدمت شما ارائه خواهد شد و با توجه به هدف متقاضی، بهترین گزینه و مدارس معرفی می‌شوند. پس از آن نوبت به مصاحبه انگلیسی با همکاران در Finest Future می‌رسد و در صورت قبولی، آموزش زبان فنلاندی آغاز می‌شود. حتی پس از گرفتن پذیرش از مدرسه، تیم فنلاندکیو شما را تنها نخواهد گذاشت و در تمامی مراحل اخذ ویزا نکات لازم را خدمت متقاضیان ارائه می‌دهد.

تیم فنلاندکیو دارای کارشناسان باتجربه‌ای در زمینه مهاجرت تحصیلی است که در جلسه مشاوره و با شنیدن اهداف هر فرد، می‌توانند بهترین برنامه‌های تحصیلی را به وی پیشنهاد دهند. این پیشنهادات روشن کننده راه دانش آموزان خواهد بود و به آن‌ها کمک می‌کند تا دید بهتری نسبت به اهداف خود پیدا کنند. فنلاندکیو با مدارس متعدد کشور فنلاند، آموزشگاه‌های فنی حرفه‌ای و هنرستان‌ها همکاری داشته و هر شخصی با هر سلیقه‌ای می‌تواند برای انتخاب مرکز آموزشی مناسب از تیم فنلاندکیو مشاوره بگیرد.

 
آشنایی با Finest Future

تیم فنلاندکیو برای هموار کردن مسیر دانش آموزان ایرانی، با Finest Future همکاری می‌کند که مصاحبه‌های انگلیسی توسط این تیم انجام خواهد گرفت. Finest Future توسط کارآفرینان مشتاق فنلاندی و ویتنام، با هدف ایجاد رشد جهانی از طریق ارائه برنامه‌های مرتبط در زمینه آموزش، کارآفرینی و سرگرمی، تاسیس شد. این تیم از سال 2016 تا به امروز از طریق پروژه‌های مختلف، هزاران استعداد و دانش‌آموز بین‌المللی را به فنلاند فرستاده است تا فرصت‌ رشد بیشتری برای آن‌ها فراهم سازد. هدف این تیم فراهم کردن شرایط مهاجرت برای 15000 دانش آموز بین المللی است تا بتوانند در مسیر درستی گام بردارند.

شما هم می‌توانید یکی از دانش آموزانی باشید که با کمک فنلاندکیو و Finest Future بهترین آینده را برای خود می‌سازید.

 
مزایای تحصیل در دبیرستان فنلاند

ممکن است با توجه به اینکه کشورهای دیگر برنامه‌های تحصیلی زیادی برای جذب دانش آموزان بین المللی ارائه می‌دهند، در انتخاب مقصد درست کمی سردرگم شوید اما مزایای تحصیل در دبیرستان‌های فنلاند قابل مقایسه با هیچ کشوری نیست. علاوه بر کیفیت بالای سیستم آموزشی، شرایط زندگی در این کشور هم بسیار ایده‌آل بوده و شما را تشویق خواهد کرد که برای دانشگاه هم در این کشور زندگی کنید. دلایل زیادی وجود دارد که ثابت می‌کنند چرا تحصیل در فنلاند تضمین کننده آینده شما خواهند بود اما مهم‌ترین این دلایل عبارتند از:

 • همه دانش آموزان یکسان هستند! در فنلاند تمامی دانش آموزان در مدرسه با هر جایگاه و با هر میزان ثروتی که باشند، از یک کیفیت تدریس برخوردار خواهند بود. این برخورد برابر با دانش آموزان به همه افراد اجازه خواهد داد تا رویاهای خود را شناخته و به دنبال شکوفا کردن استعدادهای فردی باشند. علاوه بر خود دانش آموزان، مدارس هم از لحاظ کیفی در سطح یکسانی هستند. مدرسه قرار گرفته در یک شهر کوچک می‌تواند همان کیفیت آموزشی مدرسه پایتخت را ارائه دهد.
 • تحصیل در فنلاند رایگان است. برای تحصیل در فنلاند نیاز به پرداخت هزینه نخواهد بود زیرا بیشتر مدارس دولتی بوده و خود فنلاند هزینه‌ای بابت تحصیل دریافت نمی‌کند. البته لازم به ذکر است که انواع دیگری از مدارس به صورت خصوصی هم وجود دارند که تعداد آن‌ها زیاد نیست و برخی از مدارس هم برای دانش آموزان انگلیسی زبان دوره ارائه می‌دهد. رایگان بودن تحصیل در فنلاند در صورتی است که زبان فنلاندی را بدانید، در صورت گذراندن دوره فنلاندی حتی دانشگاه هم برای شما رایگان خواهد بود اما چنانچه دوره انگلیسی شرکت کنید، باید هزینه دوره پرداخت شود.
 • در فنلاند کیفیت زندگی بالاست. فنلاند جز آن کشورهایی است که همه مردم زندگی آرامی داشته و در کنار امنیت و درامد مناسب، زندگی خوبی را می‌گذارند. معمولا هفته‌ای یکبار به سونا رفته و نیاز به پر کردن 40 ساعت کار در هفته دارند. از شلوغی‌های عجیب شهرهای بزرگ خبری نیست و آرامش در کل کشور حس می‌شود.
 • بهترین گزینه برای عاشقان طبیعت است. اگر فردی هستید که از دیدن طبیعت بکر لذت می‌برید، فنلاند با وجود جنگل‌های بیشمار و دریاچه‌های کوچک و بزرگ شما را شگفت زده خواهد کرد.
 
مدارس کشور فنلاند چه امکاناتی را در اختیار دانش آموزان قرار می‌دهند؟

مدارس فنلاند در کنار برگزاری دوره‌های آموزشی با کیفیت، ابزارهای لازم برای مطالعه بهتر دانش آموزان را نیز فراهم می‌سازند. در فنلاند مدارس یک لپ تاپ شخصی به دانش آموزان می‌دهند تا بتوانند برای تحقیقات خود از آن استفاده کنند. علاوه بر آن ناهار در کل مدارس رایگان است و نیازی به پرداخت هزینه نیست. برخی از مدارس خوابگاه‌های رایگان در اختیار متقاضیان قرار می‌دهند و برخی از آن‌ها، آپارتمان‌های قیمت مناسب و نزدیک مدرسه را معرفی می‌کنند تا دانش آموزان بتوانند در آنجا زندگی کنند.

مشاهده بیشتر جمع کردن

مزایای کشور فنلاند

آیا قصد دارید پس از دریافت پیشنهاد شغلی از یک کارفرما، در فنلاند کار کرده یا برای ادامه تحصیل و زندگی به این کشور رویایی مهاجرت کنید؟ نکات مثبت بی‌شمار کشور فنلاند سبب شده که یکی از بهترین گزینه‌ها برای انواع مهاجرت محسوب شود. سطح بالای زندگی مردم فنلاند نشان دهنده این واقعیت است که در فنلاند می‌توانید زندگی رویایی خود را بسازید. در این مقاله همراه ما باشید تا به بررسی مزایای کشور فنلاند بپردازیم.

معرفی کشور فنلاند

فنلاند شادترین کشور دنیاست و چه معرفی بهتر از این جمله؟ فنلاند به عنوان یکی از اعضای اتحادیه اروپا (EU)، برای چهار سال متوالی از سال 2019 تا 2022 رتبه اول را در بین شادترین کشورهای دنیا کسب کرد. علاوه بر قرار گرفتن در صدر شادترین کشورها، با قرار گرفتن در رتبه دوم لیست برابری جنسیتی در سال 2021، نشان داده است که بانوان هم به اندازه آقایان فرصت پیشرفت در این کشور پیدا خواهند کرد.

جمعیت کشور فنلاند حدودا 5.5 میلیون نفر است و جنگلی‌ترین کشور اروپا، با نام سرزمین هزار دریاچه هم شناخته می‌شود. در حقیقت بیش از 186000 دریاچه در این کشور وجود دارد اما نام آن هزار دریاچه است. علاوه بر تعداد زیاد دریاچه، تقریباً 100000 جزیره داخلی هم در اطراف کشور وجود دارد.

 در جنگل‌های کشور فنلاند حیوانات خاصی زندگی می‌کنند که برخی از آن‌ها را در نقاط دیگر دنیا نمی‌توان پیدا کرد. در شمال غربی فنلاند، هالتیفونتوری قرار دارد که با 1324 متر ارتفاع بلندترین کوه کشور است. در کشور فنلاند به دو زبان سوئدی و فنلاندی صحبت می‌کنند اما تعداد زیادی از مردم این کشور زبان انگلیسی را متوجه شده و می‌توانند به سوالات شما پاسخ دهند. تسلط بالای مردم بر زبان انگلیسی نشان می‌دهد به راحتی می‌توانید بین مردم این کشور زندگی کنید؛ حتی اگر زبان فنلاندی را ندانید.

 

مزایای کشور فنلاند : طبیعت منحصربفرد و فرهنگ زیبا

کشور فنلاند چیزهای زیادی برای ارائه به شما دارد! به طور مثال در هلسینکی، ساختمان‌های نئوکلاسیک زیبایی مانند کلیسای جامع و ساختمان قدیمی سنا را خواهید دید که نظر هر بیننده‌ای را به خود جلب می‌کنند. علاوه بر وجود ساختمان‌های خاص و زیبا، فرهنگ و زندگی شبانه این منطقه هم بسیار جذاب بوده و می‌تواند خاطرات خوشی برای شما رقم زند. قلعه جزیره Suomenlinna در سال 1991 به عنوان میراث جهانی یونسکو اعلام شد که این قلعه جز جاذبه‌های دیدنی زیبای فنلاند است. جالب است بدانید که بسیاری از فنلاندی‌ها خانه تعطیلات دارند که این خانه‌ها اغلب چوبی بوده و مجهز به سونا هستند. از آنجایی که فنلاندی‌ها علاقه زیادی به سونا دارند، وجود سونا در خانه‌ها چیز عجیبی نیست. جنگل‌های کشور فنلاند حس آرامش زیادی به شما منتقل می‌کنند و با طی کردن مسافت کوتاه می‌توانید به دریاچه‌های بی‌شمار کشور سر زده و از مناظر فوق العاده آن‌ها لذت ببرید.

در تابستان میانگین دمای کشور فنلاند بین 12 تا 17 درجه است و برای یک یا دو هفته، دما می‌تواند به بالای 25 درجه برسد. البته لازم به ذکر است که این مورد فقط در جنوب اتفاق می‌افتد زیرا در شمال آب و هوا بسیار سردتر و تابستان نیز بسیار کوتاهتر است. از طرف دیگر، زمستان در فنلاند می‌تواند تا 200 روز ادامه و تا 90 سانتی متر برف ببارد.

شفق قطبی یکی از جذاب‌ترین مناظری است که فقط در برخی از کشورها، قابل مشاهده است، در فنلاند هم به راحتی می‌توان شفق قطبی را دید. آب و هوای کشور فنلاند سرد است و اگر علاقمند به گرما و آفتاب هستید، شاید فنلاند مقصد مهاجرت مناسبی برای شما به شمار نرود.

 

فنلاندی، کشوری با امنیت بالا

فرقی نمی‌کند چه ساعتی از روز برای پیاده روی به بیرون می‌روید، در هر صورت امنیت زیادی خواهید داشت. در فنلاند زندگی با آرامش زیادی همراه بوده و امنیت را با تمام وجود احساس خواهید کرد. اگر کیف پول یا گوشی همراهی گم شود، شهروندان فنلاندی در تلاش خواهند بود تا صاحب آن را پیدا کنند.

 

مزایای کشور فنلاند: تحصیل برابر برای همه

سیستم آموزشی فنلاند یکی از نکات بسیار مثبت در مورد این کشور است که ادامه تحصیل را برای دانش آموزان راحت‌تر می‌سازد. در کشور فنلاند فرقی ندارد در چه جایگاهی هستید، همه افراد از یک سطح تدریس و آموزش برخوردار می‌شوند و این آموزش برابر به همه دانش آموزان فرصت رشد و ساخت آینده را می‌دهد. علاوه بر برخورد یکسان با همه دانش آموزان، سبک آموزش در مدارس هم با کشورهای دیگر متفاوت است. در کشور فنلاند دانش آموزان در کنار یکدیگر و با کار گروهی دروس را یاد گرفته و در صورت ایجاد سوال، به معلم مراجعه می‌کنند؛ برعکس سیستم آموزشی کشورهای دیگر که معلم به تنهایی تدریس کرده و در پایان ترم یک امتحان کتبی از دانش آموزان می‌گیرد. این کار باعث خواهد شد دانش آموزان علاوه بر یادگیری دروس، مهارت‌های کار تیمی هم یاد گرفته و از آن در زندگی آینده خود استفاده نمایند.

اگر فرزندان شما در نیمه تحصیل خود برای زندگی به فنلاند سفر می‌کنند، برخی از مدارس در شهرهای بزرگ دوره‌های خود را به زبان انگلیسی ارائه می‌دهند تا دانش آموزان بین المللی فرصت آموزش در فنلاند را پیدا کنند. با تحصیل در این مدارس می‌توان همزمان بر روی مهارت‌های زبان فنلاندی هم کار کرد تا آشنایی لازم با زبان کشور مقصد حاصل شود.

 

سطح بالای دانشگاه‌ها و مراکز آموزشی

پس از مدارس، دانش آموزان در صورت علاقه می‌توانند برای ادامه تحصیل به دانشگاه بروند. سطح علمی دانشگاه‌های کشور فنلاند هم بسیار بالا بوده و جز بهترین دانشگاه‌های دنیا قرار می‌گیرند. معمولا واحدها به زبان فنلاندی ارائه می‌شود اما برخی از دانشگاه‌ها دوره‌های مختلف خود را به زبان انگلیسی هم ارائه می‌دهند تا دانشجویان بین المللی امکان تحصیل در دانشگاه را پیدا کنند. تحصیل در دوره‌های دانشگاه ارائه شده به زبان فنلاندی رایگان بوده و برای دوره‌های انگلیسی، نیاز به پرداخت هزینه معقولی خواهد بود.

 

مزایای کشور فنلاند : بازار کار

اگر به عنوان یک شهروند اتحادیه اروپا یا یکی از کشورهای حوزه شینگن به فنلاند سفر می‌کنید، نیازی به اجازه کار ندارید و اگر بازه زمانی کارتان حداکثر 3 ماه طول بکشد، به اجازه اقامت نیز نیاز ندارید. چنانچه بیش از 3 ماه در فنلاند کار کنید، باید برای اجازه اقامت اقدام کنید. اگر جز کشورهای خارج از اتحادیه اروپا هستید، برای ثبت درخواست خود به اجازه کار و اجازه اقامت نیاز خواهید داشت. علاوه برآن تسلط بر زبان فنلاندی برای موفقیت در بازار کار بسیار مهم است؛ البته همانطور که ذکر شد با زبان انگلیسی هم می‌توان به راحتی در فنلاند زندگی کرد اما تسلط بر زبان فنلاندی، باعث تمایز شما نسبت به سایر درخواست کنندگان خواهد شد. حقوق ماهانه هر فرد بسته به مهارت‌ها و نوع کار متفاوت خواهد بود، به طور کلی حداقل دستمزد کارمندان 1323 یورو در ماه و میانگین حقوق 3548 یورو در ماه است.

مزایای کشور فنلاند : ساعات کاری و تعطیلات

در فنلاند کارمندان 40 ساعت در هفته کار می‌کنند که به نسبت خیلی از کشورها کمتر است. هر فردی که اضافه کاری داشته باشد، مستحق دریافت پاداش اضافه است. پس از حداقل یک سال کار با کارفرما، کارکنان مستحق 24 تا 36 روز مرخصی با حقوق در سال هستند؛ البته این تعداد روز مرخصی علاوه بر تعطیلات رسمی 12 روزه در سال است.

 

کاهش مالیات برای افرادی با حقوق پایین

دولت فنلاند برای پرداخت طیف وسیع خدمات عمومی که به شهروندانش ارائه می‌کند، از مالیات استفاده می کند. در کشور فنلاند مالیات تصاعدی به این معنی است: کسانی که درآمد بالاتری دارند، نرخ مالیات بالاتری دریافت می‌کنند و کسانی که درامد کمی دارند، از مالیات کمتری برخوردار خواهند شد. به طور کلی مالیات برای درآمدی تا سقف 17200 یورو 0 درصد و برای درآمد بین 17200 یورو تا 25700 حدودا 6 درصد است. از 25700 یورو تا 42400 یورو 17.25 درصد، از 42.400 یورو تا 74.200 حدودا 21.25 درصد و بالاتر از 74.200 باید 31.25 درصد پرداخت شود.

بیمه اجتماعی در فنلاند و خدمات بهداشتی

سیستم تامین اجتماعی فنلاند از بدو تولد تا پیری از کارگران حمایت مالی می‌کند. این بیمه شامل مزایای مراقبت‌های بهداشتی و حقوق بیکاری است و به طور کلی می‌توان گفت که دولت 80 درصد هزینه‌های درمانی افراد را پوشش می‌دهد. خانواده‌ها برای حمایت از کودک، مراقبت در منزل، مراقبت خصوصی و زایمان و سایر موارد بیمه می‌شوند. خدمات بهداشتی نظیر فیزیوتراپی و خدمات سلامت روان توسط دولت فنلاند در نظر گرفته شده تا در هزینه‌های درمان به مردم خود کمک کند.

همه افراد تحت پوشش سیستم تامین اجتماعی فنلاند یا دارندگان کارت بیمه سلامت اروپا هنگام استفاده از خدمات بهداشتی خصوصی، بازپرداخت دریافت می‌کنند. علاوه بر آن بیمه در فنلاند خیلی گران نیست و به ذینفعان این امکان را می‌دهد تا از کلینیک‌های خصوصی با قیمت‌های مقرون به صرفه استفاده کنند.

 

نتیجه گیری

اگر دریاچه‌های بی‌شمار، جنگل‌ها و طبیعت را دوست دارید، می‌توانید در کشور فنلاند احساس آرامش کنید. مردم کشور فنلاند بر صداقت، وقت شناسی و برابری اهمیت زیادی داده و بر ویژگی‌های مثبت فردی تاکید زیادی دارند. علاوه بر سطح بالای آموزشی در مدارس و دانشگاه‌های فنلاند، فرصت‌های شغلی زیادی نیز در این کشور وجود دارد که می‌توانید بسته به تخصص خود تقاضای خود را برای آن‌ها ارسال کنید.

برخی از مهم‌ترین مزایای کشور فنلاند عبارتند از:

 • احساس آرامش و شادی بیشتر
 • زندگی آرام و امنیت بالا
 • طبیعت بکر و جنگل‌های خیره کننده
 • کیفیت زندگی بالا
 • تراکم جمعیت کم
 • ساعات کار انعطاف پذیر
 • سیستم آموزشی عالی
 • خدمات بهداشتی کم هزینه

 

 

مشاهده بیشتر جمع کردن

تحصیل در دبیرستان های فنلاند

کشور فنلاند، یکی از بهترین کشورها برای زندگی و ادامه تحصیل است که بالاترین کیفیت زندگی را ارائه داده و در کنار آن به شما کمک خواهد کرد تا به زندگی رویایی خود دست پیدا کنید. فنلاند کشوری با امنیت بالا،‌ طبیعت بکر و هوایی تمیز است و اگر در حال حاضر به دنبال یک کشور خارجی برای ادامه تحصیل هستید، می­تواند بهترین گزینه برای شما باشد. سیستم آموزشی فنلاند در مقایسه با سایر کشورها از سطح بسیار خوبی برخوردار است و دانش آموزان آن به صورت رایگان به بالاترین استانداردهای آموزشی دسترسی دارند. برای ادامه تحصیل در شادترین کشور دنیا تنها کافیست مشاوره‌های لازم را دریافت کرده و به سطح قابل قبولی از زبان فنلاند برسید.

چرا تحصیل در دبیرستان‌های فنلاند؟

همانطور که اشاره شد کشور فنلاند دارای ویژگی‌های مثبت زیادی است که باعث می‌شود آن را بهترین انتخاب برای زندگی و تحصیل بدانیم. سیستم آموزشی فنلاند دارای چندین ویژگی منحصربفرد است که مرور آن‌ها دانش آموزان را در مورد ادامه تحصیل در فنلاند مصمم خواهد کرد.

 • در فنلاند همه دانش آموزان برابرند. در کشور فنلاند بدون توجه به اندازه و مکان مدرسه، کیفیت تدریس کاملاً برابر است و در همه آن‌ها رفتاری برابر با دانش آموزان خواهد شد؛ این نکته موضوعی است که در بسیاری از کشورها مشاهده نمی‌کنیم. به طور مثال در کشورهای دیگر مدارس خاص و خصوصی با سطح کیفی بالایی وجود دارند که خانواده‌های ثروتمند فرزندان خود را به این مدارس می‌فرستند اما در فنلاند همه دانش‌آموزان صرف نظر از جایگاه اجتماعی از یک آموزش برخوردار خواهند بود.
 • تحصیل در فنلاند رایگان است. در این کشور معلمان با استفاده از روش‌های آموزشی نوآورانه و مدرک کارشناسی ارشد به دانش آموزان تدریس خواهند کرد که این روش‌ها به آن‌ها اجازه می‌دهد رشد ذهنی داشته و کار تیمی را یاد بگیرند. این برنامه فوق‌العاده دبیرستان برای همه دانش آموزان کاملاً رایگان است.
 • در هر مدرسه مددکار اجتماعی و روانشناس مدرسه حضور دارند تا بتوانند در همه جوانب به دانش آموزان کمک کنند.
 • همه کتاب‌های درسی فنلاند برای یادگیری گروهی طراحی شده‌اند. برخی از دروس ساده و برخی پیچیده‌تر هستند‌، در نتیجه دانش آموزانی که سرعت بالایی دارند می‌توانند زودتر از سایر افراد به تمرینات پیچیده بپردازند.
 • معمولا لپ تاپ رایگان،‌ کتاب رایگان،‌ خوابگاه تمیز و … در اختیار دانش آموزان قرار می­دهند تا بدون هیچ دغدغه‌ای به تحصیل ادامه دهند.

به طور کلی سیستم آموزشی فنلاند، چند شایستگی اصلی را هدف قرار می‌دهد:

 • فکر کردن و یادگیری خودآموز
 • آموزش فرهنگی، تعامل و فن بیان
 • مراقبت از خود، مهارت‌های روزمره و امنیت
 • شایستگی ICT یا صلاحیت دیجیتال
 • مهارت‌های زندگی کاری و کارآفرینی
 • مشارکت و مسئولیت برای آینده

معلمان فنلاند باید این نکات را در کلاس‌های خود با روش‌های انتخابی انجام دهند. این موضوع نشان می‌دهد تمام تمرکز معلمین بر روی درس نیست بلکه در کنار درس، نکات لازم برای زندگی آینده و تعامل بهتر با سایر افراد را نیز آموزش خواهند داد.

واجدین شرایط دبیرستان فنلاند

موضوعی که هنگام پذیرش در دبیرستان‌های فنلاند اهمیت زیادی دارد، معدل دانش آموزان در دروس نظری است. علاوه بر آن برخی از مدارس ممکن است آزمون ورودی هم برگزار کنند که البته این موضوع کمتر اتفاق می‌افتد. چنانچه گواهی تحصیلی مدرسه یک دانش آموز خارجی با معادل فنلاندی آن قابل مقایسه نباشد، پتانسیل دانش آموز برای حضور در دبیرستان را جداگانه ارزیابی می­کنند.

 • شخص خارج از اتحادیه اروپا که قصد دارد در دبیرستان دولتی تحصیل کند،‌ ‌باید زبان فنلاندی بداند و یکی از اقوام نزدیک وی در فنلاند زندگی کند؛‌ در غیر این صورت باید برای مدارس خصوصی با بین المللی درخواست دهد.
 • تسلط بر زبان فنلاندی یک امتیاز مثبت به شمار می‌رود اما چنانچه دانش زیادی از این زبان ندارید، می‌توانید برای مدارس بین المللی درخواست دهید که دوره‌های خود را به زبان انگلیسی برگزار می‌کنند.
 • برای دبیرستان باید آخرین مدرک تحصیلی خود و ریز نمرات را ارائه دهید تا بر اساس آن اجازه تحصیل در دبیرستان مورد نظر خود را پیدا کنید.
 • گواهی سلامت، گذرنامه دارای اعتبار،‌ تمکن مالی و مدرک پذیرش از مدرسه جز مدارکی است که باید پیش از درخواست آماده کنید.
 • برای درخواست هیچ محدودیت سنی وجود ندارد و هر شخص بالای 15 سالی ‌می‌تواند درخواست خود را ثبت کند.

 

مراحل لازم برای اخذ پذیرش تحصیلی در مدارس فنلاند

فرآیند درخواست برای مدارس فنلاند، با مصاحبه تیم فنلاندکیو با شخص متقاضی آغاز می‌شود. ما در این مصاحبه مهارت انگلیسی و نقاط قوت فرد را ارزیابی کرده و پس از آن بهترین گزینه ممکن برای ادامه تحصیل را خدمت شما معرفی خواهیم کرد. افرادی که واجد شرایط تحصیل در فنلاند باشند،‌ شروع به یادگیری زبان فنلاندی توسط تیم ما می‌کنند و همزمان مدارک تحصیلی خود را آماده می‌کنند تا بتوانند به راحتی برای ادامه تحصیل در فنلاند درخواست دهند.

 

جدول زمانی تیم فنلاندکیو
 1. تماس و صحبت با تیم فنلاندکیو برای تنظیم قرار مصاحبه و انجام مشاوره‌های تحصیلی و مهاجرتی لازم
 2. مصاحبه ورودی: هفتگی
 3. تایید یا رد متقاضی منتخب: ظرف یک هفته پس از مصاحبه
 4. شروع تحصیلات آکادمیک در فنلاند: جدول زمانی با توجه به مهارت‌های زبان فنلاندی مشخص می‌شود
 5. پس از قبولی درخواست ما به شما کمک خواهیم کرد تا ویزای خود را دریافت کرده و به فنلاند مهاجرت کنید.

از آنجایی که مصاحبه با همکاران ما در Finest Future به زبان انگلیسی انجام خواهد گرفت،‌ به سطح زبان انگلیسی معادل آیلتس نمره 6 نیاز دارید که البته برای آن نیاز به ارائه گواهی رسمی نیست. پیش از انجام مصاحبه اصلی‌، تیم ما در یک مصاحبه 30 دقیقه‌ای نکات لازم را خدمت شما ارائه خواهد داد و در صورتی که اماده بودید برای مصاحبه انگلیسی اقدام می‌کنید.

مصاحبه، مشاوره تحصیلی و مشاوره مهاجرتی بخش مهمی از کار ما را تشکیل می‌دهند و در طی این مراحل با در نظر گرفتن شرایط متقاضی، بهترین گزینه ممکن را پیشنهاد می‌دهیم. در صورت بروز هر گونه مشکل یا ایجاد سوال می‌توانید با کارشناسان با تجربه ما تماس حاصل فرمایید تا راهنمایی‌های لازم خدمت شما ارائه گردد و بتوانید یک قدم به آینده رویایی خود نزدیک شوید.

مشاهده بیشتر جمع کردن

تحصیل رایگان در مقطع دبیرستان

تحصیل در دبیرستان در فنلاند یک شروع عالی برای اهداف آینده هر دانش آموزی خواهد بود.

بر خلاف روش رتبه بندی مدارس در دیگر کشورها، بهترین مدرسه در فنلاند برای تحصیل، نزدیک‌ترین آن به محل زندگی شماست . بدین‌ معنی که در فنلاند، بدون توجه به محل و سایز مدرسه، چه در شمال و یا در پایتخت، کیفیتی مشابه و کاملاً برابر را در مدارس خواهید یافت. تمامی دانش‌آموزان با استفاده از روش‌های آموزشی نوآورانه به همراه معلمان  با مدارک تحصیلی حداقل در سطح کارشناسی ارشد، به تحصیل خواهند پرداخت. این امکانات به آنها اجازه می‌دهد ذهنیت رشد و کارآفرینی خود را یافته و تقویت کنند و مهمترین نکته اینکه هزینه تمامی این برنامه فوق العاده در مقطع دبیرستان برای همه دانش آموزان بین‌المللی کاملاً رایگان است.

زمان تحصیل در دوره دبیرستان کاملا منعطف بوده و بین ۲ تا ۴ سال یا ۱۵۰ واحد درسی زمان خواهد برد، به این معنی که سال اول و دوم و یا آخر مطرح نیست. پس از پایان این دوره، دانش‌آموزان فرصتی دیگر برای دسترسی رایگان به آموزش عالی و معتبر در سطح جهانی خواهند داشت، بعضی از دبیرستان‌های این دوره تفاهمنامه ‌هایی با برخی دانشگاه‌ها برای ورود مستقیم فارغ التحصیلان خود بدون محدودیت و بررسی شرایط پذیرش را منعقد کرده اند. پس از فارغ‌التحصیلی، مسیر هر دانشجویی برای گرفتن اقامت دائم و تبدیل شدن به یک شهروند فنلاند وجود دارد و هموارتر خواهد بود.

تحصیل رایگان در آمیس

در چندین سال آینده نیروی کار در فنلاند به مرز بازنشستگی و اتمام کار حرفه‌ای خود خواهد رسید، ازینرو تیم فنلاندکیو به همراه همکاران خود امکان تحصیل در رشته‌های حرفه‌ای و هنرستان را فراهم کرده است تا با اتمام تحصیل به صورت رایگان در هنرستان‌های فنلاند مهارت‌های حرفه‌ای خود را توسعه دهید و آینده شغلی خود در حین تحصیل تضمین خواهید کرد. علاوه بر آن پس از اتمام هنرستان در فنلاند، می‌توانید در صورت تمایل برای برنامه های دانشگاه درخواست دهید و به صورت رایگان در برنامه‌هایی که به زبان فنلاندی یا سوئدی تدریس می‌شوند تحصیل کنید. بسیار از هنرستان‌های طرف قرارداد ما این امکان را دارند که به صورت مستقیم ادامه تحصیل در دانشگاه‌های طرف قرارداد را بعد از فارغ‌التحصیلی تضمین می کنند. درهنگام تحصیل در هنرستان شما این امکان را خواهید داشت تا همان سال دوم شروع به کار کرده و در حین تحصیل و کسب درآمد از مزایای دانش‌آموزی نیز مثل محل اقامت و ناهار رایگان بهره‌مند شوید. هنرستان‌ها در فنلاند دارای ۶۴ گرایش مختلف می‌باشد که معمولا بدون شرط معدل و محدودیت کمتر سنی امکان تحصیل را دارا می‌باشند. در حال حاضر حرفه پرستاری-بهیاری برای دانش‌آموزان ایرانی در مدرسه‌ای با بیش از ۱۰۰۰ دانش‌آموز در سال فراهم شده تا درصورت داشتن شرایط لازم و تمایل وارد این برنامه شده و آینده بهتری برای زندگی و شغل خود در سرزمین بابانوئل رقم زنند.

ویدئو معرفی‌ پروژه فاینست فیوچر

پخش ویدیو

برای همه مقاطع تحصیلی 

آموزش رایگان تا مقطع دکترا رو فراموش نکنید!

فنلاند دارای بهترین سیستم آموزشی روی کره زمین است. بسیاری از دانشجویان بین المللی توانسته اند تحصیلات عالی شگفت انگیز فنلاند را تجربه کنند.تا کنون تنها تعداد کمی از افراد خارج از اروپا توانسته اند تجربه تحصیل در مقطع دبیرستان در فنلاند تجربه کنند.

چرا باید فنلاند را انتخاب کنیم

رتبه اول دانشگاهی در دنیا

شادترین کشور دنیا طی چهار دوره متوالی

چهارمین کشور خلاق دنیا

رتبه دوم بالاترین عملکرد تحصیلی

سومین کشور دنیا دارای عدالت اجتماعی

اولین کشور سبز و دوست دار محیط زیست دنیا

رتبه اول بهترین سیستم آموزش در بین کشورهای عضو سازمان همکاری‌های اقتصادی و توسعه‌ای

اولین کشور امن دنیا برای سفر

اولین کشور دارای با کیفیت‌ترین هوا

شروع دوره از اول هر هفته!

انجام مصاحبه ها : هر هفته یک مصاحبه

اعلام متقاضیان منتخب : تا قبل از دوشنبه هفته بعد

شروع کلاس ها : در صورت قبولی، ثبت نام و پرداخت، از هفته بعد از مصاحبه

شروع دبیرستان ها فنلاند : پائیز هر سال

شروع آمیس در فنلاند : طی کل سال تحصیلی

چگونه اقدام کنیم:

قدم اول:

ثبت نام و پرداخت مبلغ برای شرکت در مصاحبه به زبان انگلیسی، تکمیل فرم ثبت نام در وبسایت فنلاندکیو از طریق آدرس زیر: لینک:

قدم دوم:
بعد از پذیرفته شدن در مصاحبه، امضاء قرارداد، انجام پیش‌پرداخت و شروع یادگیری زبان فنلاندی به صورت آنلاین، و بعد از قبولی در آزمون نهایی زبان فنلاندی و رسیدن به سطح B1.1 ، شما می‌توانید برای اخذ پذیرش در یکی از دبیرستان‌ها یا دوره‌های آمیس اقدام کنید.
 
قدم سوم:
پس از یک انتخاب موفق، تا زمان شروع تحصیل در مدرسه‌ی مورد نظر در فنلاند، به یادگیری زبان فنلاندی و آشنایی با روش‌های زندگی در فنلاند خواهید پرداخت.
قدم چهارم:
وقتی زمان مقرر فرا رسید، ما به شما در فرآیند اخذ اقامت تحصیلی خود کمک خواهیم کرد. همچنین به شما این اطمینان را می‌دهیم که در تمام مراحل با شما خواهیم بود تا به خانه‌ی جدید خود در فنلاند برسید.

اگر از سطح زبان انگلیسی خود مطمئن نیستید اصلا نگران نباشید!

تیم فنلاندکیو پیش مصاحبه ای 30 دقیقه ای برای شما در نظر گرفته تا شما را براساس مصاحبه اصلی که توسط همکاران ما در Finest Future انجام خواهد شد، ارزیابی کرده و در صورت آماده بودن برای ثبت نام قدم اول اقدام کنید.

هزینه ها

در صورت قبول شدن در مصاحبه، پرداخت بصورت مرحله‌ای خواهد بود.

مرحله اول
350€

برای ورود به مصاحبه مبلغ ۳۵۰ یورو

مرحله دوم
1300€

بعد از قبولی در مصاحبه و پیش‌پرداخت مبلغ ۱۳۰۰ یورو

مراحله بعدی
1000€
بعد از امضای قرارداد، هر چهار هفته یکبار مبلغ ۱۰۰۰ یورو به مدت ۵ ماه

آیا در مورد تحصیلات رایگان در مقطع هنرستان و دبیرستان سوال دارید؟

پاسخگوی شما در روز های شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8 الی 17 هستیم. تماس شما می تواند شروع یک مکالمه سازنده باشد.

با تیم ما آشنا شوید

Ebra Gohari
Pouya Mohammadi
Bambi Dang
Tuomas Tiilikainen
Peter Vesterbacka

درخواست مشاوره

اگر توضیحات این وبسایت پاسخگوی سوالات شخصی شما نبوده،
این فرصت را خواهید داشت تا با تکمیل فرم زیر از مشاوره تخصصی و اختصاصی دوره تحصیلی رایگان در کشور فنلاند استفاده کنید.

50€

هزینه مشاوره پیش از ثبت نام

شرکای تجاری ما

سوالات متداول

تحصیلات عالیه تا مقطع دکتری کاملا رایگان است!

باید بدانید؛ حداقل مدرک تحصیلی برای سمَت معلمی در فنلاند کارشناسی ارشد در نظر گرفته شده است.

بعد از ورود به دبیرستان، برای هر گروه از دانش آموزان یک راهنما درنظر گرفته خواهد شد که این راهنما تضمین می‌کند تا در صورت بروز موارد اضطراری جزئی‌ برای فرزندان شما در هر زمان و هر مکانی حضور یابد و کمک آنها باشد و درصورت نیاز والدین را مطلع سازد.

کلاس‌ها در ایران به صورت آنلاین از طریق زوم، اسکایپ و یا تیمز بوده و ۱ روز تا ۵ روز درهفته عصرها برگزار خواهد شد.

با توجه به اینکه بیشتر کلاس‌ها به صورت آنلاین است، معلمان براساس زمانبندی فنلاند فعالیت خواهند داشت و کلاس‌ها از ۱ روز تا ۵ روز در هفته و به مدت ۲ ساعت خواهند بود.

طبق قانون فنلاند سالیانه باید ۶۷۲۰ یورو در حساب دانش آموز برای تامین مخارج مسکن و خوراک موجود باشد. هزینه مسکن بین ۱۸۰ – ۲۸۰ می‌باشد.

یکی از بزرگترین خوبی‌های فنلاند به عنوان کشور اروپایی، اختلاف زمانی ۱:۳۰ ساعته است


مخاطب این دوره دانش‌آموزانی که درحال ورود و یا حین تحصیل در مقطع دبیرستان هستند می‌باشد. اما می‌توان در سنین بالاتر هم اگر واجد شرایط باشند قبول کرد. برای اطلاعات بیشتر میتوانید با ما در ارتباط باشید


برای این دوره مدرک خاصی نیاز نیست و مصاحبه اولیه شما در شروع دوره به منزله ارزیابی سطح فعلی ارتباط شما به زبان انگلیسی و تعین‌کننده پذیرفته شدن دانش‌آموز در این دوره است.


خیر، ولی بعد از قبولی و زمان اقدام برای اخذ ویزا هر دانش‌آموز نیاز به نشان‌دادن تمکن مالی برابر با ۶۷۰۰ یورو می‌باشد.


باتوجه به تقسیم دوره به مراحل مختلف، هزینه دوره‌ها نیز تقسیم‌بندی شده تا پرداخت آن برای شما امکان‌پذیر نیز باشد.

فرم تماس با ما

از طریق فرم زیر میتوانید با ما در ارتباط باشید