مهاجرت و اقامت تحصیلی‌ در مقطع آمیس و دبیرستان در فنلاند

تحصیل در شادترین کشور جهان
به فنلاندکیو خوش آمدید

طبق تحقیقات، فنلاند دارای بهترین سیستم آموزشی در جهان است. بسیاری از دانشجویانِ بین‌المللی توانسته اند تحصیلات عالی رتبه در فنلاند را تجربه کنند و تا به امروز تنها تعداد اندکی از آنها تجربه ی تحصیل در مقطع آمیس  و دبیرستان در فنلاند را نیز داشته اند.

ما در فنلاندکیو با کمک یک تیم حرفه‌ای در ایران و فنلاند، به شما این فرصت را می‌دهیم که وارد بهترین مدارس جهان در فنلاند شوید

ادامه تحصیل چگونه خواهد بود:

با یادگیری زبان فنلاندی تا سطح B1.1 در ایران می‌توانید برای هر مدرسه‌ای در فنلاند اقدام کنید. ما به شما کمک می‌کنیم تا مدرسه مناسب خود را بر اساس نیازها و شایستگی‌های خود تعیین کنید.

اوه! آموزش دانشگاهی رایگان تا مقطع دکتری رو هم فراموش نکنید!

تحصیل رایگان برای همه

بهترین دانشگاه های دنیا

تحصیل به زبان فنلاندی

محیط سرسبز و پرنشاط

تحصیل رایگان در مقطع آمیس

تحصیل در فنلاند یک تجربه منحصربفرد است که شما را به یک فرهنگ بسیار متفاوت و خاص نزدیک می‌کند. یادگیری در فنلاند و شرکت در دوره‌های آمیس دانش شما را گسترش داده و به شما کمک می‌کند تا به عنوان یک شخص رشد کنید، استقلال و اعتماد به نفس به دست آورید و رزومه خود را قوی‌تر کنید.

فنلاند در چند سال گذشته موقعیت خاصی داشته زیرا در این مدت تعداد جوانایی که وارد بازار کار می‌شوند، کمتر از تعدادی است که بازنشسته شده و کارشان را ترک می‌کنند. به دلیل این مشکل، تمرکز دولت فنلاند بر تسریع فرآیند اتمام تحصیل و جلوگیری از ترک تحصیل دانش آموزان است. علاوه بر آن برای اینکه بتوانید در فنلاند یا هر کشور دیگری شروع به کار کنید، نیاز به حداقل یک مدرک خواهید داشت که آمیس می‌تواند همان چیزی باشد که به دنبالش هستید. در دوره‌های آمیس رشته‌های مختلفی ارائه شده و شما بسته به علاقه خود با شرکت در این دوره‌ها می‌توانید خود را برای بازار کار آماده کنید.

آمیس یا مدارس فنی حرفه‌ای کشور فنلاند، دارای 52 مدرک و 113 برنامه تحصیلی مختلف هستند که دانش آموزان با توجه به نظر خود می‌توانند در دوره دلخواه شرکت کنند. هر مدرک نیاز به شرکت در دوره تحصیلی 3 ساله دارد که این مدت زمان توسط فنلاند تعیین شده است. پس از اتمام یک دوره می‌توان مستقیما وارد بازار کار شد اما از آنجایی که در فنلاند هیچ بن بست آموزشی وجود ندارد، در صورت علاقه فرد به ادامه تحصیل امکان شرکت در دانشگاه‌ها هم تحت شرایط خاص وجود دارد. با این تفاسیر شما با گذراندن یک دوره خاص آمیس، می‌توانید وارد بازار کار شوید ولی چنانچه هدف‌تان تحصیل در دانشگاه است، قادر هستید در دانشگاه تجربیات بیشتری کسب کنید.

تحصیل رایگان در مقطع دبیرستان

تحصیل در دبیرستان در فنلاند یک شروع عالی برای اهداف آینده هر دانش آموزی خواهد بود.

بر خلاف روش رتبه بندی مدارس در دیگر کشورها، بهترین مدرسه در فنلاند برای تحصیل، نزدیک‌ترین آن به محل زندگی شماست . بدین‌ معنی که در فنلاند، بدون توجه به محل و سایز مدرسه، چه در شمال و یا در پایتخت، کیفیتی مشابه و کاملاً برابر را در مدارس خواهید یافت. تمامی دانش‌آموزان با استفاده از روش‌های آموزشی نوآورانه به همراه معلمان  با مدارک تحصیلی حداقل در سطح کارشناسی ارشد، به تحصیل خواهند پرداخت. این امکانات به آنها اجازه می‌دهد ذهنیت رشد و کارآفرینی خود را یافته و تقویت کنند و مهمترین نکته اینکه هزینه تمامی این برنامه فوق العاده در مقطع دبیرستان برای همه دانش آموزان بین‌المللی کاملاً رایگان است.

زمان تحصیل در دوره دبیرستان کاملا منعطف بوده و بین ۲ تا ۴ سال یا ۱۵۰ واحد درسی زمان خواهد برد، به این معنی که سال اول و دوم و یا آخر مطرح نیست. پس از پایان این دوره، دانش‌آموزان فرصتی دیگر برای دسترسی رایگان به آموزش عالی و معتبر در سطح جهانی خواهند داشت، بعضی از دبیرستان‌های این دوره تفاهمنامه ‌هایی با برخی دانشگاه‌ها برای ورود مستقیم فارغ التحصیلان خود بدون محدودیت و بررسی شرایط پذیرش را منعقد کرده اند. پس از فارغ‌التحصیلی، مسیر هر دانشجویی برای گرفتن اقامت دائم و تبدیل شدن به یک شهروند فنلاند وجود دارد و هموارتر خواهد بود.

ویدئو معرفی‌ پروژه فاینست فیوچر

پخش ویدیو

برای همه مقاطع تحصیلی 

آموزش رایگان تا مقطع دکترا رو فراموش نکنید!

فنلاند دارای بهترین سیستم آموزشی روی کره زمین است. بسیاری از دانشجویان بین المللی توانسته اند تحصیلات عالی شگفت انگیز فنلاند را تجربه کنند.تا کنون تنها تعداد کمی از افراد خارج از اروپا توانسته اند تجربه تحصیل در مقطع دبیرستان در فنلاند تجربه کنند.

چرا باید فنلاند را انتخاب کنیم

رتبه اول دانشگاهی در دنیا

شادترین کشور دنیا طی چهار دوره متوالی

چهارمین کشور خلاق دنیا

رتبه دوم بالاترین عملکرد تحصیلی

سومین کشور دنیا دارای عدالت اجتماعی

اولین کشور سبز و دوست دار محیط زیست دنیا

رتبه اول بهترین سیستم آموزش در بین کشورهای عضو سازمان همکاری‌های اقتصادی و توسعه‌ای

اولین کشور امن دنیا برای سفر

اولین کشور دارای با کیفیت‌ترین هوا

چگونه اقدام کنیم:

قدم اول:

ثبت نام و پرداخت مبلغ برای شرکت در مصاحبه به زبان انگلیسی، تکمیل فرم ثبت نام در وبسایت فنلاندکیو از طریق آدرس زیر: لینک:

قدم دوم:

بعد از پذیرفته شدن در مصاحبه ی اولیه، پرداخت و امضاء قرارداد شما انجام خواهد ش و شما وارد دوره ی یادگیری زبان فنلاندی میشودید و بعد از قبولی در آزمون نهایی زبان فنلاندی و رسیدن به سطح B1.1 شما میتوانید برای اخذ پذیرش در دبیرستان ها اقادام کنید

 
قدم سوم:

پس از یک انتخاب موفق، تا زمان شروع تحصیل در مدرسه ی مورد نظر در فنلاند، به یادگیری زبان فنلاندی و روش های زندگی در فنلاند خواهید پرداخت.

 
قدم چهارم:

وقتی زمان مقرر فرا رسید، ما به شما در فرآیند اخذ ویزا کمک خواهیم کرد. همچنین به شما این اطمینان را می‌دهیم که در تمام مراحل با شما خواهیم بود تا به خانه ی جدید خود در فنلاند برسید.

 
 

هزینه ها

در صورت قبول شدن در مصاحبه، پرداخت بصورت مرحله‌ای خواهد بود.

مرحله اول
360€

برای ورود به مصاحبه مبلغ ۳۶۰ یورو

مرحله دوم
2620€

بعد از قبولی در مصاحبه, مبلغ ۲۶۲۰ یورو، به عنوان پیش‌پرداخت به صورت نقد در هنگام امضاء قرارداد، دریافت خواهد شد.

مراحله بعدی
1000€
بعد از امضای قرارداد، هر چهار هفته یکبار مبلغ ۱۰۰۰ یورو به مدت ۵ ماه

ویدئو معرفی‌ پروژه فاینست فیوچر

پخش ویدیو

اگر از سطح زبان انگلیسی خود مطمئن نیستید اصلا نگران نباشید!

تیم فنلاندکیو پیش مصاحبه ای 30 دقیقه ای برای شما در نظر گرفته تا شما را براساس مصاحبه اصلی که توسط همکاران ما در Finest Future انجام خواهد شد، ارزیابی کرده و در صورت آماده بودن برای ثبت نام قدم اول اقدام کنید.

هنرستان ها و دبیرستان‌های طرف قرارداد

آیا در مورد تحصیلات رایگان در مقطع هنرستان و دبیرستان سوال دارید؟

پاسخگوی شما در روز های شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8 الی 17 هستیم. تماس شما می تواند شروع یک مکالمه سازنده باشد.

با تیم ما آشنا شوید

Ebra Gohari
Pouya Mohammadi
Bambi Dang
Tuomas Tiilikainen
Peter Vesterbacka

شرکای تجاری ما

سوالات متداول

تحصیلات عالیه تا مقطع دکتری کاملا رایگان است!

باید بدانید؛ حداقل مدرک تحصیلی برای سمَت معلمی در فنلاند کارشناسی ارشد در نظر گرفته شده است.

بعد از ورود به دبیرستان، برای هر گروه از دانش آموزان یک راهنما درنظر گرفته خواهد شد که این راهنما تضمین می‌کند تا در صورت بروز موارد اضطراری جزئی‌ برای فرزندان شما در هر زمان و هر مکانی حضور یابد و کمک آنها باشد و درصورت نیاز والدین را مطلع سازد.

کلاس‌ها در ایران به صورت آنلاین از طریق زوم، اسکایپ و یا تیمز بوده و ۱ روز تا ۵ روز درهفته عصرها برگزار خواهد شد.

با توجه به اینکه بیشتر کلاس‌ها به صورت آنلاین است، معلمان براساس زمانبندی فنلاند فعالیت خواهند داشت و کلاس‌ها از ۱ روز تا ۵ روز در هفته و به مدت ۲ ساعت خواهند بود.

طبق قانون فنلاند سالیانه باید ۶۷۲۰ یورو در حساب دانش آموز برای تامین مخارج مسکن و خوراک موجود باشد. هزینه مسکن بین ۱۸۰ – ۲۸۰ می‌باشد.

یکی از بزرگترین خوبی‌های فنلاند به عنوان کشور اروپایی، اختلاف زمانی ۱:۳۰ ساعته است


مخاطب این دوره دانش‌آموزانی که درحال ورود و یا حین تحصیل در مقطع دبیرستان هستند می‌باشد. اما می‌توان در سنین بالاتر هم اگر واجد شرایط باشند قبول کرد. برای اطلاعات بیشتر میتوانید با ما در ارتباط باشید


برای این دوره مدرک خاصی نیاز نیست و مصاحبه اولیه شما در شروع دوره به منزله ارزیابی سطح فعلی ارتباط شما به زبان انگلیسی و تعین‌کننده پذیرفته شدن دانش‌آموز در این دوره است.


خیر، ولی بعد از قبولی و زمان اقدام برای اخذ ویزا هر دانش‌آموز نیاز به نشان‌دادن تمکن مالی برابر با ۶۷۰۰ یورو می‌باشد.


باتوجه به تقسیم دوره به مراحل مختلف، هزینه دوره‌ها نیز تقسیم‌بندی شده تا پرداخت آن برای شما امکان‌پذیر نیز باشد.

فرم تماس با ما

از طریق فرم زیر میتوانید با ما در ارتباط باشید

 
اطلاعات تماس با ما

می توانید با در ارتباط باشید